zamknij

Sport i rekreacja

2 Liga: Chojniczanka lepsza przy Harcerskiej (2:4)

Pełen emocji, poniedziałkowy mecz przy Harcerskiej zakończył się zwycięstwem gości 4:2.

W poniedziałkowy wieczór piłkarze GKS-u Jastrzębie podejmowali Chojniczankę Chojnice.

Spotkanie rozpoczęło się obiecująco dla gospodarzy. W 17. minucie spotkania kapitalnym strzałem sprzed pola karnego popisał się Joao Guilherme, a bramkarz Chojniczanki, Damian Primel był bezradny. Chwile później powinno być 2:0 dla GKS-u, ale golkiper przyjezdnych zatrzymał uderzenie Mateusza Chmarka. Miast podwyższenia rezultatu przez nasz zespół, przyjezdni wyrównali. Po dośrodkowaniu Szumilasa z rzutu rożnego piłkę do własnej bramki skierował Bartosz Boruń.

W 31. minucie spotkania Chojniczanka objęła prowadzenie. Fenomenalnym strzałem z dystansu popisał się Valerijs Szabala, a Jakub Trojanowski był bezradny. Uczciwie trzeba przyznać, że prowadzenie do przerwy drużyny gości było zasłużone. W 58. minucie piłka po raz trzeci wpadła do naszej bramki. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i wobec biernej postawy defensywy, piłkę do siatki skierował Grzegorz Szymusik.

Czwarty gol był, niestety, potwierdzeniem bezradności naszej drużyny w tym spotkaniu. Gola, z łatwością, strzelił Hide Vitalucci. Wprawdzie chwile później z dystansu do siatki trafił Jakub Iskra, ale oblicza i losów spotkania to trafienie nie zmieniło.

GKS JASTRZĘBIE – CHOJNICZANKA CHOJNICE 2:4 (1:2)

GKS: 12. Jakub Trojanowski - 27. Bartosz Boruń (73, 20. Szymon Gołuch), 26. Jan Ziewiec, 4. Sebastian Rogala, 13. Jakub Iskra, 47. Konrad Kargul-Grobla (63, 36. David Kabala) - 8. Kamil Jadach (63, 6. Szymon Maszkowski), 17. Karol Fietz, 23. João Guilherme (73, 7. Przemysław Lech) - 5. Mateusz Chmarek (63, 66. Krystian Mucha), 18. Michał Bednarski.

CHOJNICZANKA: 29. Damian Primel - 54. Grzegorz Szymusik, 21. Jakub Goliński, 14. Andrias Edmundsson, 80. Dominik Banach - 98. Peter Kolesár (46, 79. Marcin Kozina), 34. Damian Nowacki, 10. Wojciech Szumilas, 27. Hide Vitalucci (83, 6. Oskar Paprzycki), 77. Antoni Prałat (78, 91. Kacper Korczyc) - 20. Valērijs Šabala (90, 11. Alef Firmino).

11.  Wisła Puławy 31 39 9 12 10 46-45 6 6 4 25-20 3 6 6 21-25 6 10 3 1 2 11-9
12.  Olimpia Elbląg 31 39 10 9 12 33-40 7 5 4 22-18 3 4 8 11-22 6 10 3 1 2 10-12
13.  Lech II Poznań 31 39 10 9 12 34-43 6 4 6 17-24 4 5 6 17-19 6 9 2 3 1 9-7
14.  Skra Częstochowa 31 39 10 9 12 36-34 7 4 5 20-13 3 5 7 16-21 6 4 1 1 4 7-9
15.  GKS Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój) 31 36 9 9 13 36-45 8 4 4 25-20 1 5 9 11-25
16.  Olimpia Grudziądz 31 34 8 10 13 32-40 6 4 6 19-17 2 6 7 13-23
17.  Stomil Olsztyn 31 33 9 6 16 26-36 7 3 5 16-13 2 3 11 10-23
18.  Sandecja Nowy Sącz 31 28 7 7 17 31-47 4 5 6 16-19 3 2 11 15-28

W poniedziałek (13 maja) wyjazdowy mecz z Pogonią Siedlce.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0