zamknij

Sport i rekreacja

Cztery medale dla BKS Jastrzębie w Gliwicach. Udany występ na Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska

2025-09-25, Autor: kb

Reprezentantki BKS Jastrzębie odniosły duży sukces podczas jubileuszowych XX Międzynarodowych Mistrzostw Śląska Kobiet w Boksie, które odbyły się w Gliwicach. Nasze zawodniczki wywalczyły cztery medale, rywalizując z najlepszymi pięściarkami z całego świata.

Reklama

W turnieju wzięło udział blisko 200 uczestniczek z 20 krajów, w tym m.in. z USA, Brazylii, Kazachstanu, Nigerii, Francji, Niemiec i Polski. W tak mocno obsadzonej imprezie jastrzębianki spisały się znakomicie, sięgając po miejsca na podium w różnych kategoriach wiekowych i wagowych.

Medalistki BKS Jastrzębie:

  • Katarzyna Gorzkowska (senior +80 kg) – brązowy medal

  • Amelia Nowak (kadet 70 kg) – srebrny medal

  • Emilia Mołdrzyk (młodzik 75 kg) – brązowy medal

  • Sara Labryga (młodzik +80 kg) – brązowy medal

Na szczególne uznanie zasługuje debiut dwóch najmłodszych zawodniczek klubu – Emilii Mołdrzyk i Sary Labrygi – które już w swoim pierwszym starcie sięgnęły po medale.

Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska to impreza organizowana od 2006 roku, która na stałe wpisała się do kalendarza światowego boksu kobiet. Z roku na rok poziom zawodów rośnie, a w historii turnieju triumfowały m.in. Lidia Fidura, późniejsza brązowa medalistka Mistrzostw Świata, czy Julia Szeremeta – wicemistrzyni olimpijska z Paryża (2024).

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuJastrzebie.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuJastrzebie.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuJastrzebie.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy mimo braku Reprezentacji Polski będziesz śledził tegoroczne Mistrzostwa Świata?



Oddanych głosów: 7